poniedziałek, 18 października, 2021
talerze deserowe kwadratowe
Wyposażenie

Bogato zdobione talerzyki do ciasta z porcelany

Talerzyki deserowe to obowiązkowy dodatek każdej zastawy stołowej. Naczynia te znalazły powszechne zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, lecz także w restauracjach, kawiarniach oraz wielu innych lokalach gastronomicznych. Podane na nich ciasto, słodki deser oraz przekąski zawsze smakują wyśmienicie.

Talerzyki deserowe do ciasta w bogatej odsłonie

Dziś na rynku wybór talerzyków deserowych przeznaczonych do serwowania słodkich deserów i przeróżnych przekąsek jest ogromny. Decydując się na zakup warto zawsze wybrać takie, które będą idealnie komponować się z posiadaną zastawą stołową oraz pozostałymi naczyniami kuchennymi.

Dziś w sklepach nie brakuje talerzyków dedykowanych zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchni i jadalni. W bogatej znajdują się nie tylko porcelanowe talerzyki, lecz także szklane. Niektóre z nich są kwadratowe, a inne z kolei okrągłe. Dziś renomowani producenci oferują nie tylko białe, gładkie talerzyki deserowe, lecz także kolorowe oraz bogato zdobione. Dzięki temu zarówno zwolennicy klasycznych, jak i minimalistycznych rozwiązań projektowych mogą znaleźć talerzyki idealne dla swoich potrzeb.

Klasyczne czy oryginalne – które talerzyki wybrać?

Klasyczne talerzyki do ciasta zazwyczaj posiadają średnicę od 17 do 20 cm. Charakteryzują się one tym, że mają biały kolor i okrągły kształt. Takie talerzyki są bardzo uniwersalne i można je bardzo łatwo skomponować z każdą tradycyjną zastawą stołową.

W sprzedaży nie brakuje też talerzyków deserowych o nieco ciekawszej formie. Modele te są zazwyczaj bogato zdobione kolorowymi kwiatami oraz wieloma innymi wzorami.

Niezwykle oryginalnie prezentują się te talerze deserowe kwadratowe, które są zdobione srebrnymi oraz złotymi wzorami. Stanowią one znakomitą dekorację każdego bogato zastawionego stołu. Podczas rodzinnej imprezy potrafią one zaskoczyć niejednego gościa.

Back To Top