środa, 29 czerwca, 2022
komoda
Wyposażenie

Co warto ustawić na komodzie?

Duża komoda to wyjątkowy dodatek do każdego salonu, sypialni czy nawet jadalni. Jest niezwykle przydatna do przechowywania rzeczy, a do tego może być piękną dekoracją. Co więcej, można ją dodatkowo ozdobić, aby robiła jeszcze większe wrażenie! Zdjęcia, kwiaty, świece – możliwości na aranżację tej przestrzeni jest mnóstwo, dlatego warto ją zagospodarować. Co ustawić na komodzie, aby całość wyglądała dobrze i jak nie przesadzić?

Ozdoby idealne na komodę w salonie – na co się zdecydować?

komodaAby wiedzieć, co postawić na komodzie w salonie, warto najpierw zastanowić się, jaki efekt chce się osiągnąć. Czy ozdoby na komodzie mają być minimalistyczne i proste, a może ma być ich więcej i będą nawiązywać do stylu boho i natury? Możliwości jest mnóstwo, dlatego, aby wszystko było spójne, warto sięgnąć po jedną tematykę. Do stylu minimalistycznego świetnie sprawdzają się proste świecie w neutralnych kolorach, a połączyć je można z kilkoma książkami w równie stonowanej kolorystyce. Aby nieco ożywić przestrzeń, można dorzucić wazon z kwiatami – sztucznymi lub prawdziwymi. Warto jednak postawić na jeden rodzaj roślin, aby nie odcinały się zbytnio od reszty dekoracji. Jeśli na komodzie ma być bardziej kolorowo i dziać się więcej, to styl boho jest do tego idealny. Można wykorzystać ozdoby wiklinowe, umieścić tackę na biżuterię czy inne drobne rzeczy, dodać figurki ze zwierzętami, a także ustawić nawet kilka roślin doniczkowych.

Komoda w sypialni – co na niej ustawić?

Komoda w sypialni, szczególnie jeśli to pomieszczenie nie jest zbyt duże, może częściowo służyć jako toaletka. Warto ustawić na niej lusterko, najlepiej takie, które wyposażone jest w dekoracyjną ramkę. Do tego można dobrać lampiony w podobnym kolorze, które pięknie się z nią zgrają. Warto też dodać nieco zieleni, tu świetnie sprawdzą się rośliny w doniczkach. Można postawić zarówno na prawdziwe, jak i na sztuczne. Całość można uzupełnić mniejszymi elementami, takimi jak szkatułki na biżuterię czy nawet nietypowymi buteleczkami perfum.

Jeśli twoim zdaniem temat nie jest wyczerpany, możesz przeczytać o tym również tutaj: https://www.sfmeble.pl/inspiration/co-postawic-na-komodzie. Obszerny artykuł SFMeble oferuje wiele ciekawych rozwiązań.

Back To Top