środa, 29 czerwca, 2022
krzesła barowe
Wyposażenie

Czy warto mieć w domu krzesło barowe? Jakie zalety ma hoker?

Piękne stołki barowe są używane w restauracjach, kawiarniach, barach i knajpach. Jednak w dzisiejszych czasach nawet w nowoczesnych domach można znaleźć stołki barowe jako niezbędne meble. Stołek barowy to doskonałe siedzisko w ciasnych pomieszczeniach.

Stołki barowe w wystroju wnętrz

Krzesła barowe doskonale pasują do każdego stylu wystroju wnętrz. Możesz wykorzystać te wspaniałe meble w kuchni lub ustawić je wokół klasycznego stołu w jadalni, aby nadać jej ładniejszy wygląd. Jeśli organizujesz przyjęcie, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie wysokiego stołka obok stołu barowego, ponieważ ułatwia on sięganie po napoje i inne produkty spożywcze. Taborety te są dostępne w wielu kolorach, wzorach, stylach i zakończeniach. Stołek barowy zapewni Ci wygodę i nada Twojemu domowi niepowtarzalny styl.

Wysokość krzeseł barowych

Typową różnicą między wysokimi stołkami jest ich wysokość, zwykle od 70 do 80 cm, zwykle bez oparcia, klasyczny wysoki stołek to typowy wysoki stołek, ten model jest odpowiedni do małych kuchni. Do większych pomieszczeń można jednak wybrać klasyczny stołek barowy z oparciem. Na przykład hokery mają zazwyczaj pojedynczą nogę, która jest najczęściej wybierana, jako pojedyncza noga na okrągłym lub kwadratowym taborecie.

Obecnie można znaleźć stołki barowe w stylu klasycznym, w których zwiększono liczbę nóg, dzięki czemu mebel jest bardziej stabilny. Zazwyczaj istnieje mechanizm regulacji wysokości, a na rynku pojawiło się wiele modeli z regulacją wysokości. Jeśli trzeba wybrać krzesło do klasycznej kuchni, najlepiej wybrać drogi model wysokiej jakości z mechanizmem regulacji lub tani model z mechanizmem podnoszenia.

Duży wybór stołków barowych

Ważne jest to, że klasyczne krzesła barowe są łatwe do kupienia (link) i mają podnóżki, które bez nich byłyby niewygodne. Wybierając wysoki stołek, należy zwrócić uwagę na wysokość samego stołka, stabilność modelu oraz zastosowane materiały. Można zdecydować się na drewniane stołki i taborety w stylu prowansalskim vintage, czasem z kraciastymi pelerynami. Jeśli masz nowoczesny, zaawansowany technologicznie styl, idealne będzie krzesło z chromowanymi, metalowymi nogami.

Back To Top