niedziela, 05 grudnia, 2021
Łóżka

Dlaczego sen jest tak ważny?

Dorosły człowiek potrzebuje 6-8 godzin nieprzerwanego snu na dobę. To wystarczający czas, aby w pełni się zregenerować i poczuć energię do działania. Niestety, duże grono osób nie jest w stanie przespać tyle ciągiem. Niektórzy mają małe dzieci, które organizują nocne pobudki, by napić się mleka czy przytulić do rodziców. Inni cierpią na bezsenność spowodowaną stresem w pracy. Jeszcze inni prowadzą szalone nocne życie i odsypiają za dnia. Niezależnie na jakim etapie życia się jest, warto zainwestować w coś, co pomoże nam szybko zregenerować się podczas, nawet krótkiej drzemki. Tym magicznym elementem jest materac z pianką termoelastyczną.

Na czym powinno się spać?

Rozkładane sofy i niewygodne kanapy odeszły w niepamięć. Teraz coraz więcej osób decyduje się na zakup łóżek do sypialni. To bardzo dobry pomysł, zwłaszcza dla naszego kręgosłupa. Nie chodzi jednak tyle o to, co to za łóżko – podwójne, pojedyncze, kontynentalne czy king size – najważniejsze jest aby zainwestować w dobrej jakości wypełnienie. Dobrze jeśli będzie to materac memory, który doskonale dopasuje się kształtem do naszego ciała i zapamięta ten kształt.

Kto zaleca materace z pamięcią kształtu?

Popularność materacy z pamięcią kształtu nie wzięła się znikąd. Ten typ materaca jest jednym z najbardziej polecanych przez ortopedów, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Są oni jednogłośni w swojej opinii, że materace memory mają dobroczynny wpływ na to, jak funkcjonuje na co dzień nasz kręgosłup, na sposób relaksowania mięśni i na nasze ogólne samopoczucie – https://birdmeble.pl/materace/memory. W niejednym sklepie trudniącym się sprzedażą materacy, zatrudnieni zostają fizjoterapeuci, którzy pomagają klientom dobrać odpowiedni materac pod specyficzne potrzeby użytkownika. Warto znaleźć sklep, w którym oferowana jest taka usługa doboru materaca pod okiem specjalisty.

Back To Top