piątek, 12 sierpnia, 2022
LUSTRO ŚCIENNE 2
Łazienka

Jak dobrać odpowiednie lustro do łazienki?

Lustro to jedna z podstaw każdej łazienki. Jest ono tak samo ważne jak toaleta czy kabina prysznicowa, dlatego prędzej czy później jakoś trzeba je wybrać. Tylko jak to zrobić, by dopasować je do pomieszczenia? Czy lepsze będzie lustro kwadratowe czy lustro okrągłe do łazienki?

Krok 1 – ustalenie rozmiaru

Lustro musi zostać dopasowane do pomieszczenia pod względem proporcji, bo nie może okazać się dla tego pomieszczenia ani za duże, ani za małe. Trzeba to jakoś wypośrodkować, aby zapewnić wnętrzu równowagę. Aby ułatwić sobie wyznaczenie właściwego rozmiaru, warto też wziąć pod uwagę szerokość toaletki, bo pewna architektoniczna zasada mówi o tym, że lustro zawsze powinno być przynajmniej odrobinę węższe od półki czy szafki, nad którą się znajdzie

Krok 2 – wybór kształtu

Druga ważna kwestia to oczywiście kształt. W dawnych czasach niemalże wszystkie lustra były po prostu okrągłe, dlatego też te o obłych kształtach wciąż kojarzą się ze stylami eleganckim i klasycznym, podczas gdy te kwadratowe i prostokątne pasują bardziej do nowocześniejszych koncepcji. Nie są to jednak jedyne opcje do wyboru. Lustro ze sklepu Łazienka Rea może też przyjąć zupełnie niestandardowy kształt, przypominający jakąś nietypową figurę geometryczną. Aby coś takiego stworzyć, wystarczy zdecydować się na wykonanie lustra na zamówienie albo poszukać go w jakichś bardziej designerskich punktach.

Krok 3 – ocena designu

Na ostateczny wygląd lustra spory wpływ będą też mieć różnego rodzaju detale, które uzupełniają tę główną konstrukcję. Coraz częściej lustra łazienkowe są m.in. podświetlane. Wyposaża się je wtedy w specjalne diody LED, które dosłownie wbudowuje się w lustro, by nie były one widoczne gołym okiem, ale by jednak prawidłowo działały. Pomimo niepozornego rozmiaru takie lampy, z uwagi na wykorzystywaną technologię, są w stanie zapewnić sporą ilość światła. Stają się więc uzupełniającym oświetleniem łazienki. Niektóre diody LED potrafią też dobrze imitować naturalne światło dzienne, dzięki czemu okazują się bardzo komfortowe dla oczu.

Back To Top