niedziela, 05 grudnia, 2021
wnetrze skandynawskie
wnętrza

Jak zaaranżować salon w stylu skandynawskim?

Wnętrza w stylu skandynawskim odznaczają się przestronnością, jasnością oraz minimalizmem. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie wnętrza swojego domu czy mieszkania właśnie w tej konwencji. W tym artykule zostanie omówiony sposób aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim.

Po pierwsze kolory

Aranżując wnętrze domu czy mieszkania w skandynawskim stylu, należy stawiać przede wszystkim na jasne i chłodne kolory. W tym wypadku niewątpliwie przeważać będzie biel, odcienie szarości oraz beżu. We wnętrzach w skandynawskim stylu świetnie sprawdzi się również błękit oraz kolor morski. Dobrą wiadomością dla zwolenników łagodniejszej odmiany skandynawskiego „rygoru” jest to, że z powodzeniem można stosować w tego typu wnętrzach kolorowe dodatki jak choćby poduszki dekoracyjne nowoczesne, obrazy czy narzuty dekoracyjne. Dzięki nim uda się niewątpliwie złagodzić jego surowość.

Po drugie elementy wyposażenia wnętrz

Meble w skandynawskich wnętrzach powinny być wykonane z drewna i posiadać również jego kolor. Co ważne, nie należy przesadzać z ich ilością, gdyż jak wiadomo skandynawski styl skłania się ku minimalizmowi. W przypadku elementów dekoracyjnych – niewątpliwie nie trzeba z nich rezygnować, nie mniej jednak również warto zachować umiar w ich doborze. Wybierając na przykład poduszki do wnętrz w stylu skandynawskim nie przesadzajmy z ich ilością. To samo dotyczy obrazów czy ramek ze zdjęciami.

Back To Top