środa, 29 czerwca, 2022
kątownik stolarski stalowy
wnętrza Wyposażenie

Kątowniki – do czego służą i jak można je wykorzystać?

Kątowniki to standardowe narzędzia, które są od wieków wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejszym kątownikiem jest kątownik uniwersalny, który jest płaski. Używa się go do wszelkiego rodzaju prac w budownictwie, albo tam, gdzie ma się do czynienia z przedmiotami o większych gabarytach. Główne zastosowanie kątowników dotyczy dziedzin takich jak stolarstwo, murarstwo, ślusarstwo i ciesielstwo.

Jakie zastosowanie mają kątowniki stalowe i metalowe?

Kątowniki stalowe i metalowe służą do łączenia ze sobą drewna. Kątowniki te są jednym z najbardziej podstawowych urządzeń wykorzystywanych przy produkcji mebli. Kątownik metalowy pomaga łączyć ze sobą drewno o znacznej grubości. Przy wyborze kątowników stalowych ważne jest, aby miały właściwy rozmiar. Są one wykonane ze stali i uformowane w kąt prosty. Dzięki temu, ze maja zestawy otworów przelotowych i to w obu częściach możliwy jest ich montaż do drewna. Montuje się je przy pomocy wkrętów lub śrub. Pozwala to na szybką i sprawna pracę. Ważne jest, aby w czasie montażu wziąć pod uwagę dobór odpowiednich akcesoriów złącznych, a także sposób montażu do konstrukcji drewnianych.

kątownik metalowy - Belmeb

Kątowniki metalowe, których konstrukcja jest specjalna, wykorzystywane są jako wspornik w półkach i zabudowach meblowych. Niektóre z nich można wykorzystać nie tylko do tworzenia mebli, ale także podczas wielu prac ręcznych w warsztatach. Kątowniki mogą być również łącznikami ciesielskimi i są w stanie przenieść nawet duży ciężar, dlatego można je stosować przy belkach o dużych przekrojach.

Back To Top