środa, 25 maja, 2022
meble ogrodowe
Do ogrodu

Meble ogrodowe: nowoczesne, klasyczne, a może szklane?

Niektórzy ludzie mogą mieć wrażenie, że nie są w stanie wybrać odpowiednich mebli do swojego ogrodu, ponieważ nigdy wcześniej nie zajmowali się ogrodem. Istnieją jednak elementy, które pomogą w tym wyborze.

Pierwszy krok pomagający wybrać meble ogrodowe – styl

Nowoczesne meble charakteryzują się czystym i eleganckim wzornictwem. Meble skandynawskie mają naturalny, współczesny wygląd, natomiast meble rustykalne można określić zarówno jako nowoczesne, jak i vintage.

Klasyczne meble ogrodowe jak te dostępne na focusgarden.pl są zazwyczaj wykonane z drewna z akcentami z metalu lub kutego żelaza. Meble rustykalne często charakteryzują się szorstko ciosanymi balami i niewykończonymi powierzchniami. Skandynawskie meble ogrodowe mają gięte drewniane nogi z metalowymi lub akcentami inkrustowanymi w drewnie. Szklane meble zewnętrzne mają elegancki, nowoczesny wygląd, który obejmuje szkło i polerowane powierzchnie.

Jednym ze sposobów opisania tych różnych stylów jest rozważenie materiałów użytych w każdym meblu ogrodowym. Na przykład styl skandynawski może obejmować jasne drewno brzozowe z osadzonymi w nim metalowymi akcentami, podczas gdy styl klasyczny może obejmować drewno kasztanowe z metalowymi akcentami.

mable ogrodowe

Drugi krok w wyborze – materiał

Istnieje wiele rodzajów materiałów do produkcji mebli ogrodowych, różniących się trwałością, wagą i kosztami. Jeśli zdecydowałeś się na powiększenie swojego tarasu lub ogrodu, ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj mebli najlepiej pasuje do przestrzeni.

Plastik: jest tańszy niż meble ze szkła i rattanu, ale może być podatny na uszkodzenia spowodowane promieniami UV.

Drewniane: naturalny wygląd zapewnia autentyczne wrażenie w bardziej tropikalnym otoczeniu.

Rattan: jego niewielka waga i odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że idealnie nadaje się do przestrzeni zewnętrznych, które w przyszłości mogą wymagać rozbudowy.

Szkło: jest bardzo trwałe i nie wymaga tak wielu zabiegów konserwacyjnych jak inne rodzaje mebli ze względu na swoją przezroczystość.

Back To Top