niedziela, 05 grudnia, 2021
wnętrze industralne
wnętrza

Wnętrze wykończone w stylu loft

Fani prostoty i elegancji powinni rozważyć urządzenie mieszkania w stylu loftowym. Charakteryzuje się on dużą surowością, a jednocześnie stylowym wyglądem. Można zdecydować się na pełne wykończenie w takim stylu lub umieszczenie w klasycznym domu mebli loftowych.

Jak urządzić się w stylu loft?

Meble loftowe i ogólnie ten styl urządzania wnętrz powstał jeszcze w ubiegłym stuleciu, w latach 70-tych. Jest on efektem potrzeb mieszkaniowych w okresie postindustrialnym. W taki sposób urządzało się wnętrza na przykład w starych fabrykach.

Pomieszczenia loftowe cechują wielkopowierzchniowe okna, proste meble i wiele źródeł światła. Ten styl sprawdzi się zarówno w salonie, jak i pokoju dziennym czy kuchni, nadając im zupełnie nowego wyrazu.

Wykończenie mieszkania

Skandynawskie meble w loftowym stylu Dutchhhouse są absolutnym must have w każdym mieszkaniu, które jest wykończone w ten niebanalny sposób. Pomieszczenia z elementami betonowymi, ceglastymi czy z fragmentami postarzanego drewna aż proszą się o proste, loftowe meble: kanapy, stoły, krzesła, szafy, szafki i wiele innych. Meble w tym stylu z reguły są postarzane: drewno jest celowo zarysowywane, a lakier lekko ścierany.

Warto pamiętać, że ten styl bardzo często pomaga również dbać o środowisko. Większość mebli jest specjalnie stylizowana, aby wyglądały na starsze, jednak coraz popularniejszym zabiegiem jest wykorzystywanie w ich produkcji surowców wtórnych. To pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu postarzenia mebli, a jednocześnie sprawia, że środowisko naturalne „zyskuje” mniej śmieci.

Back To Top