środa, 25 maja, 2022
Fotele bo biurka: komfort i wygoda.
Wyposażenie

Fotele bo biurka: komfort i wygoda.

Fotel obrotowy to w dzisiejszych czasach meble spotykany w niemal każdym biurze, gabinecie, oraz pokoju z miejscem do pracy przy komputerze. Fotele tego typu mają za zadanie ułatwianie pracy przy biurku. Dzięki zastosowaniu mobilnych kółek na nóżkach foteli pozwalają na swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu i sięganie po potrzebne przybory bez konieczności wstawania.

Komfort, wygoda oraz zdrowie. 

Wybór odpowiedniego fotela do biurka jest warunkiem wygody podczas wykonywania pracy. Zakup komfortowego fotela obrotowego jest dość trudnym zadaniem gdyż na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli. Praca biurowa to w głównej mierze praca w pozycji siedzącej. Warto zatem zadbać aby zapobiec dolegliwością wynikającym z takiego systemu pracy. Dobrze dobrany fotel obrotowy pozwoli uniknąć uporczywych bóli pleców, bóli kręgosłupa, drętwienia nóg, bóli karku oraz bóli głowy. Pozwoli lepiej się skoncentrować i efektywniej pracować.

Komfort, wygoda oraz zdrowie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelu do biurka:

  • możliwość regulacji: dzięki niej można dopasować wysokość fotela do wysokości biurka z uwzględnieniem wzrostu osoby przy nim pracującej istotna jest również regulacja kąta odchylenia fotela.
  • stabilność: odpowiednie wyposażenie w pięcioramienną podstawę pozwalające uniknąć niechcianych przechyleń.
  • podparcie na lędźwiach oraz łopatkach: dobrze gdy fotel jest wyposażony w dodatkowe stabilizatory np. regulowane poduszki. daje to odpowiednie podtrzymanie konkretnych części ciała w trakcie pracy.
  • siedzisko: powinno być płaskie z zaokrąglonymi przednimi krawędziami. Duże znaczenie również szerokość oraz głębokość siedziska.
  • podłokietniki: najlepiej aby były również z możliwością regulacji. Odpowiednie dopasowanie podłokietników pozwoli na swobodne pisanie na klawiaturze bez boleść nadgarstków oraz zmęczenia ramion.
  • mechanizm synchro: jest to dodatkowe wyposażenie foteli i polega ona na dostosowaniu się fotela do ruchów użytkownika. Fotel podąża za nim i zapewnia ciągłość odpowiedniego podparcia.
  • amortyzator: dzięki niemu fotel biurowy zyskuję płynność w regulacji wysokości siedziska. Co więcej poprzez zastosowanie amortyzatora gazowego ze sprężyną odbiorca zyskuje dodatkowy komfort przy podnoszeniu siedziska.

Funkcje estetyczne

Fotel obrotowy zapewnia przede wszystkim wygodę i umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji użytkownikowi. Dodatkowym aspektem podczas jego wyboru jest jego stylistyka. Dziś rynek o tej tematyce jest obszerny dzięki temu istniej możliwość dobrania fotela do rozmaitych aranżacji wnętrz. Kolejnym elementem fotela do pracy, na który warto zwrócić uwagę jest materiał z jakiego zostało wykonane siedzisko oraz oparcie. Wybór w tym temacie jest bardzo duży. Dostępne są tkaniny o różnych: miękkości oraz strukturach. Trzeba jednak pamiętać aby materiał się nie nagrzewał zbyt mocno. Najlepiej wybrać taki, który umożliwia swobodny przepływ powietrza. Większy to przyjemność w trakcie pracy.

Back To Top