środa, 25 maja, 2022
plafony sufitowe
Oświetlenie

Plafony – moda ostatnich lat

Plafony led oświetlają mieszkania, domy, czasami też firmy. Plafony sufitowe mogą być szklane i metalowe. Plafon to piękna oraz wyjątkowa ozdoba. Sprawdź się świetnie i dodaje urody niejednemu pomieszczeniu. Przylega do sufitu, czasami może mieć też część zwisającą w formie klosza czy metalowej rurki. Modeli jest wiele, ale typowy plafon to rzecz skromna, dość surowa w wyglądzie, jednak dobrze oświetlająca mieszkanie czy dom. 

Czym jest plafon?

Plafon nazywany jest plafonierą. Jest to lampa natynkowa, przeważnie okrągła, wyposażona w odkręcany klosz lub rodzaj reflektorka. Może mieć też czujnik ruchu lub szczelną obudowę. Może być montowana na ścianie lus suficie. W sprzedaży dostępne są także plafony kwadratowe. Wybór wzorów i kolorów jest obecnie dość bogaty. Do obrotu handlowego wprowadzono także plafony podtynkowe. 

Dlaczego warto wybrać plafon?

Często jest to rozwiązanie tańsze od żyrandola, a dające tyle samo światła. Plafon do kuchni lub salonu można nabyć za 30-40 złotych, a to jest bardzo tanio. Dostępne są znacznie droższe plafony, ale to klient wybiera najlepszą opcję dla siebie. Może mieć jedno, dwa, trzy lub cztery lampki led. Może być hermetyczny, czyli zewnętrzny. Plafon to rozwiązanie na wiele lat, solidne i klasyczne zarazem. Nie jest bogato zdobiony, ale nie to jest dla klientów najważniejsze. Sprawdzi się w salonie, gabinecie, kuchni, a nawet łazience. Takie rozwiązanie jest efektywne i godne zainteresowania. Klienci pokochali plafony i trudno się temu dziwić. 

Modne plafony sufitowe dostępne są na macodesign.eu.

Back To Top