środa, 29 czerwca, 2022
komoda w kolorze białym
Wyposażenie

Jak dobrać komodę do salonu?

Umeblowanie salonu z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, z którymi przyszło lub dopiero przyjdzie się nam zmierzyć. Zwykle meble stanowią nie tylko odpowiednią i świetnie dopasowaną dekorację, ale są też niezwykle funkcjonalne. Niezbędnym elementem we wnętrzu stała się więc komoda. Niemniej jednak jak ją dobrać by zarówno była ona maksymalnie funkcjonalna w salonie, a jednocześnie stanowiła jego niezaprzeczalną ozdobę jak i dekorację?

Jak dobrać rozmiar komody do salonu?

Komoda z natury powinna być meblem o pokaźnych rozmiarach. Najlepiej by była ona wyposażona w jak największą liczbę przegródek czy też szuflad, dzięki którym zyskamy odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie naszych ubrań, czy też różnych drobiazgów. Niemniej jednak wybór rozmiaru komody nie jest tak oczywisty. W sklepie sfmeble można spotkać się zarówno z modelami dość wąskimi, które jednak są wysokie, a także z meblami niezwykle szerokimi, które jednak są niskie. Tak więc jaka komoda sprawdzi się w przypadku naszego wnętrza? Otóż:

  • do małych salonów zwykle poleca się modele wysokie i dość wąskie. Nie będą one zajmować ogromnej przestrzeni, a z racji tego, że komoda jest wysoka, zapewni ona odpowiednią ilość miejsca do przechowywania ubrań.
  • pokaźnych rozmiarów salony z kolei mogą postawić na meble niezwykle szeroki i niskie. Dzięki temu będzie można stworzyć harmonijny ciąg meblowy na ścianie, a blat komody wykorzystać np. jako półkę pod telewizor.
komoda w ciekawej aranżacji

Jak dobrać kolor komody?

Komoda przez większość z nas kupowana jest z całym zestawem mebli. Niemniej jednak jeśli zdecydowaliśmy się na osobny zakup tego mebla, to jego kolor trzeba jak najprecyzyjniej dopasować do koloru mebli, które już we wnętrzu się znajdują. Oczywiście jest to rozwiązanie, jeśli chcemy na ścianie stworzyć idealnie dopasowany ciąg meblowy. Z kolei w przypadku kiedy komoda ma spełniać rolę indywidualnego mebla, można wybrać ją tak, by stworzyła z resztą wnętrza nietuzinkową kompozycję kolorystyczną lub była mocniejszym akcentem w salonie. Dużo również zależy od indywidualnych preferencji.

Back To Top