piątek, 12 sierpnia, 2022
Stylowe hokery
Wyposażenie

Jak wybrać idealne hokery do swojego wnętrza?

Hokery stanowią doskonały dodatek dla miłośników niebanalnych rozwiązań. Początkowo, kojarzone tylko ze stylem nowoczesnym, ze względu na wygodę oraz praktyczność zaadoptowały się niemal do każdego rodzaju wnętrza i zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność. Różnorodność wzorów i kształtów, stawia nas jednak przed nieoczywistym pytaniem: jak wybrać idealne hokery do naszych pomieszczeń? Odpowiadamy!

Czym jest hoker?

Hoker jest rodzajem wysokiego stołka. Jego rozmiary najłatwiej wyobrazić sobie porównując go do poziomu blatu tradycyjnego stołu, ponieważ siadając na ich siedzeniu, czujemy się, jak gdybyśmy siedzieli na wysokości około 70-80cm. Charakteryzują się one długimi nogami, które dodatkowo rozchylają się ku dołowi, co zapewnia im stabilność. Jednocześnie, we współczesnych hokerach występują poziome łączniki spajające dolną część mebla. Pełnią one rolę podnóżków. Wśród różnych modeli, możemy spotkać także oparcia, siedzenia o mechanizmie obrotowym. Wygoda przede wszystkim!

Stylowe hokery

Czym kierować się przy wyborze hokera?

Warto wziąć pod uwagę trzy kwestie: obecność oparcia, rodzaj stelaża oraz siedziska. W zależności od przeznaczenia, wybieramy spośród pozycji o różnych uzupełnieniach. Jeśli przewidujemy codzienne korzystanie i planujemy spędzić na nich dużą ilość czasu, najlepiej zdecydować się na miękki model (na przykład tapicerowany z oparciem), dzięki czemu zapewnimy sobie wyższy komfort użytkowania. Rynek oferuje nam także produkty wyposażone w oparcia czy podłokietniki (modele kubełkowe). Jeśli krzesełka mają być używane sporadycznie, doskonałym wyborem może okazać się designerska estetyka z nieco twardszym siedziskiem. Rodzaj stelażu należy z kolei dopasować do warunków panujących w kuchni oraz jej wystroju. Warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas hoker, posiada miejsce dla podparcia nóg. Wszystko zależy od nas!

Back To Top