niedziela, 05 grudnia, 2021
Łóżka

Jakie łóżko wybrać?

Sypialnia jest jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w całym domu. Tam ściągamy cały ciężar dnia ze swoich barków. Zasypiamy i nie myślimy o problemach, troskach dnia powszedniego. To miejsce, które jest dla nas najbardziej znaczące. Projekty sypialni często wykonujemy na własną rękę, właśnie przez tę intymność i atmosferę prywatności. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę? Jak rozplanować układ zarówno małej, jak i większej przestrzeni?

Łóżko sypialniane – serce każdej sypialni

W trakcie projektowania i zarządzania przestrzenią musimy wziąć pod uwagę, że łóżko do sypialni jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym wyborem w tym pomieszczeniu. To tam śpimy, rozmyślamy, regenerujemy się i spędzamy około 1/3 naszego życia. Warto więc zadbać, aby takie łózko było idealnie do nas przystosowane i było z wysokiej jakości materiałów – częste zmiany miejsca spania nie są dobre dla naszej postawy i pleców.

Łóżko sypialniane z materacem – co z tym materacem?

Materac przede wszystkim musi być dobrej jakości, a jego twardość musimy dobrać pod swoje preferencje i wagę. Jeśli śpimy z kimś nie musimy się pod niego dopasowywać. Na łóżka dwuosobowe jest możliwość zakupienia dwóch materacy w tym samym rozmiarze, które różnią się twardością. Niektóre typy materacy na rynku mają nawet 7 różnych skali twardości – nie będzie więc problemu z wybraniem odpowiedniej dla siebie.

Przechowuj w łóżku do sypialni

Okazuje się, że łóżko może może być meblem wielofunkcyjnym. Obecnie na rynku ukazują się modele łóżek, które mają w sobie wbudowany system przechowywania – szuflady, które są umiejscowione pod materacem i wysuwają się z przodu mebla oraz po jego prawej i lewej stronie. Jest to świetny patent jeśli:

  • chcemy sterylnie przechowywać pościel
  • brakuje nam półek w sypialni.

Więcej: meble Bird

Back To Top