niedziela, 05 grudnia, 2021
Łóżka

Smart rozwiązania do małych mieszkań

Nieduże pomieszczenia wymagają stosowania pomysłowych rozwiązań. Dlatego też, jeśli przestrzeni nie ma zbyt wiele, warto jest poszukać pomysłów, które pozwolą nie ograniczać jej dodatkowo.

Za dnia – kanapa, w nocy – wygodne łóżko

Sofa rozkładana jednoosobowa w salonie może pełnić podwójną funkcję. W ciągu dnia stanowić wygodne miejsce na odpoczynek, pracę czy spotkania z przyjaciółmi. Umożliwia komfortowe siedzenie jednej lub maksymalnie dwóch drobnych osób i sprawia, że nie ma już konieczności wstawiania do pomieszczenia łóżka.

Za dnia bowiem jest jednoosobową, wygodną sofą, a w nocy zamienia się w komfortowe łóżko. Wystarczy ją rozłożyć, aby cieszyć się nocnym wypoczynkiem.

Komfort i styl

Sofa jednoosobowa może być wykonana z wielu rodzajów materiałów. Rozmaite opcje kolorystyczne, takie jak:

  • czerń,
  • biel,
  • odcienie zieleni,
  • odcienie brązu,
  • odcienie beżowego

I wiele innych kolorów sprawia, że możliwe jest dopasowanie kanapy do każdego pomieszczenia. Kompaktowe rozmiary takiej sofy sprawiają, że nie ma konieczności rezygnacji z takiego rozwiązania nawet w kawalerkach czy mieszkaniach o bardzo małym metrażu.

Kanapa jednoosobowa – dla kogo?

Taki typ mebla sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku osób mieszkających samotnie lub w pokojach nastolatków. Jednoosobowy mebel łączący w sobie opcję wypoczynku dziennego i snu w nocy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Wiele z nich posiada wygodne pojemniki na pościel, w których można umieścić kołdrę czy poduszkę po wypoczynku. To doskonała opcja wszędzie tam, gdzie nie ma dość przestrzeni, aby móc osobno ustawić kanapę i osobno łóżko wypoczynkowe.

Aby cieszyć się walorami dekoracyjnymi takiego rozwiązania, należy dobrać wykończenie tapicerki do swojego gustu. Dzięki temu można mieć pewność, że wykończenie wnętrza będzie efektowne.

Back To Top