środa, 29 czerwca, 2022
Garderoba-narozna-bielbetonsonoma-BORNEO-2
Wyposażenie

Szafa narożna – świetna propozycja do małych pokoi

Szafa narożna to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie liczy się dobre wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzi się ona w sypialni, pokoju nastolatka czy w przedpokoju. Jak powinna wyglądać idealna szafa narożna?

Jak wybrać drzwi szafy narożnej?

Szafa narożna może mieć drzwi przesuwne lub uchylne. Warto pamiętać, że duża szafa narożna może łączyć różne rozwiązania. Ważne jest jednak, by polecić wykonanie szafy dobrej ekipie, gdyż łączenie modułów oraz montaż drzwi jest trudnym zadaniem wymagającym doświadczenia. Drzwi, które nie będą dobrze zamontowane, będą trudne w użytkowaniu.

Wybierając drzwi do dużej szafy narożnej, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich kolor. Najczęściej wybierane są drzwi białe, które świetnie wpisują się w nowoczesny wystrój. Idealnie pasują również do modnego stylu skandynawskiego.

Warto pamiętać, że jasne drzwi będą idealne do mniejszych pokoi, ponieważ będą je optycznie powiększały. Ciemne kolory sprawdzą się wyłącznie w dużych i przestronnych wnętrzach.

Półki, wieszaki czy szuflady?

Każda duża szafa narożna (zobacz taką: https://meblostrefa.pl/pl/c/Szafy-narozne/118), by była funkcjonalna, powinna być dobrze wyposażona w różnorodne rozwiązania.

Wieszaki są niezbędne, by umieścić na nich koszule czy spódnice. Warto również pamiętać, by wydzielić w szafie część na płaszcze i sukienki. Drążki powinny znajdować się na wysokości nie mniejszej niż 1,7 m.

W górnej części szafy najczęściej znajdują się półki, na których przechowywane są rzadziej używane rzeczy. Pościel, koce czy obrusy będą idealne. W dolnej części szafy warto wydzielić miejsce na buty. Wystarczy 25 -30 cm. Niezbędne są również szuflady. Można w nich przechowywać bieliznę, t-shirty czy paski i apaszki.

Back To Top