niedziela, 05 grudnia, 2021
Jak wybrać konsolę, która będzie prawdziwą ozdobą salonu?
wnętrza

Jak wybrać konsolę, która będzie prawdziwą ozdobą salonu?

Meble w mieszkaniu pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. To właśnie dzięki detalom mieszkanie nabiera charakteru. Staje się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jak wybrać konsolę do salonu, by była nie tylko gustowna, ale również praktyczna?

Półki i szuflady

Konsole do salonu najczęściej są meblami wyłącznie dekoracyjnymi. Jednak, gdy nasz pokój dzienny jest niewielki, a miejsca do ukrycia niezbędnych rzeczy zawsze za mało można znaleźć konsolę, która będzie miała szuflady, w której ukryjemy potrzebne drobiazgi.

Istnieją również modele konsoli wyposażone w półki. Można na nich postawić dekoracyjne kosze, ułożyć kolorową prasę czy kilka książek, które aktualnie czytamy.

Półki i szuflady

Warto również pamiętać, że wolne miejsce pod konsolą można wykorzystać do ukrycia puf przeznaczonych dla gości.

Drewno, metal czy szkło?

Konsole do salonu w stylu klasycznym można wybrać z drewna. Warto również rozejrzeć się za konsolami z materiałów łączonych. Drewniany blat może być osadzony na metalowych nogach. Taki egzemplarz idealnie będzie pasował do wnętrz loftowych.

Metalowe nogi oraz szklany blat to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Chromowane wykończenia podkreślą nowoczesny styl mebla. Czarne szkło jest wyjątkowo ekskluzywne i wpisuje się w styl glamour. Konsole do salonu z giętego szkła są futurystyczne i zaskakujące.

Jak wybrać konsolę, która będzie prawdziwą ozdobą salonu?

Wybierając szklane konsole do salonu należy pamiętać, że jest to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w rodzinie, gdzie są małe dzieci. Szkło może kazać się niebezpieczne. Utrzymanie konsoli w czystości również nie jest łatwe przy dzieciach.

Back To Top